Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Znajdź nas na facebooku

Maraton filmowy z Outdoor Cinema

ZAPRASZAMY NA MARATON FILMOWY :)
NAJNOWSZE FILMY W DOBOROWEJ OBSADZIE. 
HARMONOGRAM PROJEKCJI PONIŻEJ

 

11 luty 2016


8,00 ODLOTOWA PRZYGODA 
10,00 BERNADETTA CUD Z LOUDRES 
12,00 BELLA I SEBASTIAN 2 
14,00 MAKBET 
16,00 SŁABA PŁEĆ 
18.00 EXCENTRYCY
20,30 PITBULL - NOWE PORZĄDKI
WSZYSTKIE BILETY DO NABYCIA PRZED SEANSAMI W DNIU PROJEKCJI W CENIE 12 - 16 zł

 

 

OPISY FILMÓW PONIŻEJ

 

 

 

 

 

GODZINA 8:00 FILM "ODLOTOWA PRZYGODA"
BILETY 16 ZŁ (normalny) 14 zł (ulgowy) 12 zł (grupowy - 10 i więcej osób)

Pierwsza misja na Księżyc przeszła do historii i stała się jednym z najważniejszych symboli XX wieku, możliwości człowieka i triumfu nauki.
Teraz multimilioner, Richard Carson, ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Neila Armstronga była jedynie... hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się pierwszym człowiekiem, którego stopa dotknie Księżyca. Powstrzymać go może jedynie dwunastoletni surfer Mike. Wspólnie z przyjaciółmi, przyszłą dziennikarką Amy i typowym geekiem - Martym, oraz dziadkiem - byłym astronautą - wyruszają na Księżyc, by uratować świat przed zamiarami Carsona.
Ale „Odlotowa przygoda" to przede wszystkim wzruszająca rodzinna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu. 
Film stał się najbardziej kasową hiszpańską animacją wszech czasów, zarabiając dotąd 45 milionów dolarów.

 


 

 

 

GODZINA 10:00 "BERNADETTA CUD Z LOUDRES"
BILETY : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób)
Dramat/ historyczny/ katolicki, 2D LEKTOR PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 109 minut, zwiastun: https://youtu.be/m6MKFQddrFc
Strona internetowa filmu oraz materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:
http://bernadetta-film.pl/
http://bernadetta-film.pl/materialy-do-pobrania/
Opis:
Jej wiara zmieniła bieg historii.
Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły duszę 14-letniej dziewczynki i dały początek kultowi Matki Bożej z Lourdes.
Nagroda za główną rolę kobiecą dla Katii Miran na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.
Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, skromnej 14-letniej dziewczynce z Lourdes na południu Francji. Wielu ludzi nie daje wiary opowieściom dziewczynki, niektórzy mają ją nawet za obłąkaną. Jednak jej niewinność, szczerość i czystość szybko przekonują wątpiących. Do małego miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat.
Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów.
A skromna Bernadetta uznana została Świętą.

 


 

 

GODZINA 12:00 FILM "BELLA I SEBASTIAN 2"
BILETY: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób)
Przygodowy/ familijny, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: od 7 lat, , czas trwania: 97 minut, zwiastun: https://youtu.be/7tWCF7aSA3A
Opis:
Kontynuacja świetnie przyjętej w całej Europie (ćwierć miliona widzów w Polsce!) ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży. Historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa wkracza na nowy etap pełen emocjonujących przygód i wzruszających odkryć.
Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.

 


 

 

 

GODZINA 14:00 "MAKBET" 
BILETY : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób),
propozycja dla szkół ponadgimnazjalnych, lektura obowiązkowa! w pierwszej klasie
Dramat/ historyczny/ edukacyjny, 2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 113 minut, zwiastun: https://youtu.be/Hu7WIiLFHrQ
Opis:
Producenci oscarowego „Jak zostać królem” przedstawiają ponadczasową opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych.
Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

 


 

 

 

GODZINA 16:00 "SŁABA PŁEĆ"
BILETY : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób)
Komedia/ romans, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 99 minut, zwiastun: https://youtu.be/FyNtP_toX9o
Opis:
Zjawiskowa Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Nad życie”) oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.
Autorem zdjęć jest Michael Coulter, współtwórca takich komedii jak:
„CZTERY WESELA I POGRZEB”, „NOTTING HILL”, „TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”.
Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu â kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy â użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia â udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka â silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

 

 


 

 

 

Godzina 18:00 film „Excentrycy”
Bilety : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy, 12 zł grupowy (dla grup zorganizowanych 10 osób i więcej)
to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Gatunek: obyczajowy, komedia, muzyczny

Kraj: Polska

Czas trwania: 112 minut

Reżyseria: Janusz Majewski

Obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Wiktor Zborowski

Ograniczenia wiekowe: TBA

Format: 2D PL

 


 

 

 

GODZINA 20:30 "PITBULL NOWE PORZĄDKI"
BILETY 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób)
Sensacja/ gangsterski, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, czas trwania: 133 minuty, zwiastun: https://youtu.be/xF2f4LIi3vc
Opis:
"Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.
Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu „Służby specjalne” Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, znana z „Galerianek” Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.